180
Lepiej w kasku

Lepiej w kasku

SSAB dąży do bycia najbezpieczniejszą spółką stalową na świecie. Nasz cel to zero wypadków, kontuzji i chorób związanych z wykonywaną pracą. Zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy dla naszych pracowników, partnerów biznesowych oraz gości jest dla nas najważniejszym z priorytetów.


Urazy głowy mogą mieć poważne konsekwencje dla poszkodowanej osoby i jej rodziny. To także duże koszty, nie tylko dla rodziny, ale również dla pracodawcy i społeczeństwa. Dlatego to dla mnie naturalne, że noszę kask we wszystkich wymagających tego sytuacjach – takich, gdzie istnieje ryzyko urazu głowy – zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym!

Tobias Svensson, Managing Director SSAB Poland

 

SSAB jest partnerem ogólnopolskiej akcji społecznej "Lepiej w kasku" promującej bezpieczną jazdę rowerem:

www.lepiejwkasku.pl

https://www.facebook.com/lepiejwkasku/

Program świadomości bezpieczeństwa SSAB

SSAB dąży do bycia najbezpieczniejszą spółką stalową i podejmuje ku temu wiele działań. Program świadomości bezpieczeństwa ma wspomagać osiąganie założonego celu, jakim jest środowisko pracy bez wypadków i chorób zawodowych. Jednym z ważnych aspektów jest stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej dostosowanych do charakteru pracy, w tym przede wszystkim hełmów ochronnych/kasków, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego.

Co robimy?

  • Safety Day - praktyczne szkolenia dla pracowników
  • audyty bezpieczeństwa
  • codzienne spotkania BHP w działach operacyjnych i produkcji
  • statystyki dni bez wypadków w Obornikach i Żórawinie
  • instrukcje BHP dla gości zakładów

 

Zapoznaj się z naszymi dokumentami