180
O SSAB
SSAB is a highly-specialized global steel company driven by close customer relationships. SSAB develops high-strength steels and provides services for better performance and sustainability.

O SSAB

SSAB to wysoko wyspecjalizowany koncern hutniczy o globalnym zasięgu. O jego rozwoju decydują bliskie relacje z klientami. SSAB zajmuje się rozwojem stali o wysokiej wytrzymałości i świadczy usługi zapewniające większą wydajność i zrównoważenie.

Spółka jest wiodącym międzynarodowym producentem zaawansowanych stali o wysokiej wytrzymałości (AHSS) oraz stali ulepszanych cieplnie (Q&T) w postaci taśm, blach i rur, jak również rozwiązań dla budownictwa. Stale i usługi SSAB pomagają uzyskać lżejsze produkty końcowe oraz zwiększyć ich wytrzymałość i trwałość.

Nasza działalność 

Struktura SSAB podzielona jest na 3 dywizje stalowe: SSAB Special Steels, SSAB Europe oraz SSAB Americas, a także 2 spółki zależne: Tibnor i Ruukki Construction.

  • SSAB Special Steels – Globalny partner w obszarze zaawansowanych stali o wysokiej wytrzymałości (AHSS) oraz stali ulepszanych cieplnie  (Q&T) oraz związanych z nimi usług.
  • SSAB Europe – Wiodący skandynawski producent stali w postaci wysokiej jakości taśm,  blach grubych i rur.
  • SSAB Americas – Wiodący północnoamerykański producent wysokiej jakości stali w postaci blach grubych i kręgów.
  • Tibnor – Wiodący skandynawski dystrybutor stali i metali nieżelaznych.
  • Ruukki Construction – Europejski dostawca energooszczędnych  rozwiązań budowlanych.

Dowiedz się więcej o naszej działalności na międzynarodowej stronie SSAB. 

 

Fakty i liczby

Spółka SSAB notowana jest na giełdzie Nasdaq OMX Nordic w Sztokholmie oraz na giełdzie  Nasdaq OMX w Helsinkach.

  • Centrala - Sztokholm, Szwecja
  • Prezes i dyrektor zarządzający - Martin Lindqvist
  • Zatrudnienie - około 15 000 pracowników w ponad 50 krajach
  • Obroty netto 2017 - 66 mld SEK 

 

Zakłady produkcyjne

SSAB posiada efektywny kosztowo i elastyczny system produkcji. Roczne moce produkcyjne hut SSAB w Szwecji, Finlandii i USA wynoszą 8,8 mln ton stali. Spółka dysponuje również możliwościami obróbki i wykończenia różnych produktów stalowych w Chinach, Brazylii i wielu innych krajach. W Szwecji i Finlandii produkcja zintegrowana jest w  procesie wielkopiecowym. W USA,  do procesu produkcji stali ze złomu wykorzystywane są elektryczne piece łukowe.

Dowiedz się więcej o naszych zakładach produkcyjnych na międzynarodowej stronie SSAB.