GreenCoat hero image
GreenCoat hero image

Na każdą pogodę i w zgodzie z naturą

GreenCoat® to marka, pod którą kryją się innowacyjne, ekologiczne, powlekane organicznie stale dla dachów, fasad i systemów rynnowych. Szeroko wykorzystywane w architekturze, produkty GreenCoat® oferują duży zakres kolorów i powłok zawierających szwedzki olej rzepakowy.

kolory

Wybierz GreenCoat® dla swojego projektu z szerokiej oferty zastosowań budowlanych:

Dachy

Dachy

Dachy muszą radzić sobie z każdym humorem Matki Natury. Dach ze stali to naturalny wybór i zabezpieczenie przed najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi.
Fasady

Fasady

Twórz pełne ekspresji fasady ze stali przy użyciu systemów na rąbek stojący, profili, płyt warstwowych lub kasetonów elewacyjnych.
Systemy rynnowe

Systemy rynnowe

Systemy rynnowe przyczyniają się do ogólnego wyglądu budynku. Stalowe systemy rynnowe idealnie pasują do wszystkich typów dachów.
Etykiety gwarancyjne

Gwarancja GreenCoat®


- Budynki na lata

pdf 355 Kb
Europejska gwarancja GreenCoat®

GreenCoat® w nagradzanej architekturze – Järvabadet, Szwecja

Järvabadet to nowy zewnętrzny basen wybudowany jako miejsce spotkań i nauki pływania dla młodzieży z dzielnicy Järva (Sztokholm). Od otwarcia w 2020 roku, stał się cenionym miejscem do pływania, zabawy i spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Studio AIX Arkitekter wybrało zrównoważoną, powlekaną organicznie stal GreenCoat®  dla dachu, korzystając z systemu na rąbek stojący, w kolorze Nordic Night Black, który pasuje do pomalowanej na czarno drewnianej elewacji. Budynek znalazł się na liście finalistów prestiżowej nagrody Swedish Design Award 2020.

Odkryj pływalnię Järvabadet i dowiedz się więcej o zrównoważonej architekturze. “Starannie wybraliśmy właściwy typ materiału” mówi Robert Petrén, architekt z AIX Arkitekter, Sztokholm. 

 
 

Zrównoważony rozwój: powłoki bazujące na biotechnologii i stal bez paliw kopalnych

olej_rzepakowy

Bio-powłoka wykonana ze szwedzkiego oleju rzepakowego

Większość produktów GreenCoat® posiada bio-powłokę, która zawiera znaczną ilość szwedzkiego oleju rzepakowego zamiast tradycyjnych składników ropopochodnych. To unikalne, opatentowane przez SSAB rozwiązanie redukuje znacznie wpływ na środowisko - i sprawia, że powlekane organicznie produkty GreenCoat® stanowią najbardziej ekologiczną na rynku ofertę dla dachów i fasad.

budynek-hybrit

Stal bez paliw kopalnych z SSAB dostępna przed 2026 rokiem.

SSAB jest uczestnikiem projektu HYBRIT dążącego do eliminacji stali z paliwami kopalnymi do 2026 r.

Efekt będzie wyjątkowy: pierwsza na świecie technologia produkcji stali niewykorzystująca paliw kopalnych, przy znikomym wpływie węgla na środowisko. Produktem ubocznym uzyskiwanym przy produkcji żelaza byłaby woda, a nie dwutlenek węgla.

Deklaracje środowiskowe produktów

Deklaracje środowiskowe produktów GreenCoat® (EPD)

W dzisiejszych czasach, cały cykl życia produktów staje się coraz ważniejszy. W rezultacie dokumenty muszą zawierać informacje na temat faz cyklu życia, zawartości produktu, produkcji oraz recyklingu. Deklaracje środowiskowe produktów GreenCoat® są dostępne do pobrania i zawierają informacje na temat sposobu produkcji powlekanych organicznie stali GreenCoat® oraz cyklu życia produktów.

Fasady

Każdy kolor, jaki sobie wyobrazisz

Od powszechnych trendów po żywe barwy i ekskluzywne wykończenia, produkty GreenCoat® dostępne są w wielu kolorach. Każdy kolor został wybrany na podstawie nowoczesnych trendów architektonicznych.

40 lat badań w najtrudniejszych warunkach klimatycznych.

Ponad 10 000 paneli ze stali powlekanej organicznie GreenCoat® poddane zostało całorocznemu działaniu takich czynników jak sól morska, śnieg, lód, deszcz, promieniowanie UV, wysoka wilgotność, wiatr i sztormy, by zapewnić największą odporność i wydajność produktu.
Carl Cross – Metal roofer

GreenCoat PLX – “Wybór dekarzy”

Produkty GreenCoat PLX z SSAB zostały opracowane wspólnie z dekarzami i firmami blacharskimi. Stały się "wyborem dekarzy". Cechują się dużą formowalnością, można instalować je przez cały rok i oferują 50-letnią gwarancję techniczną. Carl Cross, z firmy Zinc and Copper Roofing Ltd (UK), zamontował GreenCoat PLX na dachu i dzieli się z nami swoimi uwagami.

Dowiedz się więcej o nowym produkcie:
Zastosowania wewnętrzne

Produkty GreenCoat FoodSafe

W odpowiedzi na surowe wymogi branży oraz przepisy UE wyznaczające zasady dla produktów wchodzących w bezpośredni lub pośredni kontakt z żywnością, produkty GreenCoat FoodSafe oferują certyfikowane, nietoksyczne, łatwe w czyszczeniu i trwałe rozwiązania ze stali powlekanej organicznie dla ścian, sufitów i drzwi chłodni i mroźni, jak również lad chłodniczych, kuchni przemysłowych i pomieszczeń produkcyjnych. 

Pobierz broszurę

pdf 698 Kb
Produkty GreenCoat Food – Safe Bezpieczeństwo i wydajność dla branży spożywczej
180