180
Aktualności Niemiecki Kempf przechodzi na Strenx® 960

 

Zapisz się dzisiaj do naszego kwartalnego newslettera Special Steels
i otrzymuj najnowsze informacje o stalach konstrukcyjnych Strenx®

 

Zaprenumeruj newsletter

6 czerwca, 2018 12:00 CET Hardox, Hardox in my body, Strenx, Stale wysokowytrzymałe

Niemiecki Kempf przechodzi na Strenx® 960

Niemiecka spółka Fahrzeugbau KEMPF oferuje dostępne na zamówienie rozwiązania dla różnych potrzeb transportowych, np. śmieciarki, wywrotki, przyczepy z ruchomą podłogą, jak również wiele pojazdów specjalnych. Wieloletni klient SSAB od dawna stosuje Strenx® 700, a teraz pracuje wraz z SSAB nad zmianą stali w podwoziach wywrotek na Strenx® 960.

Kempf to prywatna firma założona prawie 70 lat temu i zarządzana dzisiaj przez drugą generację braci Norberta i Heinza Kempfa wraz z wnukiem założyciela (Waltera Kempfa) Danielem Dresslerem oraz jeszcze jednym członkiem rodziny Manuelem Kempf.

Założona przez Waltera Kempfa firma rozpoczęła działalność od przeróbek starych przedwojennych pojazdów na sprzęty potrzebne w rolnictwie. Następnie spółka zajęła się produkcją ciężarówek i wywrotek i obecnie jest trzecim największym dostawcą wywrotek w Niemczech.

Fahrzeugbau KEMPF zatrudnia obecnie około 300 osób i działa w trzech różnych lokalizacjach. Dwie z nich znajdują się w Niemczech, centrala w Bad Marienberg i pobliski warsztat naprawy używanych wywrotek. Trzecia lokalizacja mieści się w Polsce, gdzie odbywa się duża część produkcji stali. Klienci Kempf są wszędzie tam, gdzie potrzebne są wywrotki, np. w kamieniołomach.

Zalety zmiany stali

"Kempf jest klientem od lat 90-tych ubiegłego wieku i zawsze dobrze nam się współpracowało. Od lat stosują Hardox® w swoich wywrotkach, a od dwóch lat są partnerem programu Hardox In My Body.  Bardzo ważne jest, że są postępowi i otwarci na nowinki techniczne, co czyni naszą współpracę łatwiejszą pod względem rozwoju technologicznego," mówi kierownik ds. rozwoju technologicznego Martin Bülter z SSAB Special Steels.

“Od wielu lat korzystamy z wysokowytrzymałych stali SSAB i znamy ich zalety. Przez długi czas stosowaliśmy Strenx® 700, a teraz zmieniamy stal podwozia wywrotki na Strenx® 960 z myślą o dostarczaniu jeszcze lepszych produktów i lepszej obsłudze klientów. Spodziewamy się, że Strenx® 960 przyniesie nam 10% redukcję masy ramy. Redukcja masy jest bardzo ważna w naszym biznesie,” mówi kierownik ds. projektowych Markus Hilpisch z Kempf.

Hardox® In My Body oznacza partnerstwo

Połączony efekt Strenx® i Hardox® w postaci większej wydajności. Hardox® w zabudowach wywrotek oznacza większą trwałość, podczas gdy Strenx® jest idealny dla redukcji masy. Rury Hardox® mogą być użyte np. w osiach pojazdów. Widoczna jest też coraz większa zmiana z blach grubych na taśmy w burtach bocznych,” wyjaśnia regionalny kierownik sprzedaży Christoph Bednarz z SSAB Special Steels.

“Hardox® In My Body to nie tylko etykieta na produkcie. To partnerstwo z SSAB, z naszym wkładem w innowacje. Chcemy wyjaśniać naszym klientom zalety zmiany stali, ale jednocześnie musimy ich słuchać, by móc zintegrować naszą stal z łańcuchem produkcji klienta,” mówi Martin Bülter.

Klient w centrum uwagi

"Klient w centrum uwagi to jedna z naszych wartości w SSAB i tym chcemy wyróżniać się od konkurencji. Oznacza to, że z naszej strony wskazana jest osoba opiekująca się klientem, jak również wiele innych w bliskim kontakcie z nim oraz bardzo ścisła współpraca między różnymi funkcjami. Główny kontakt to sprzedaż - opiekun kluczowego klienta, która słucha potrzeb klienta przed przekazaniem ich do różnych działów,” wyjaśnia Christoph Bednarz.

"Bardzo ważne jest, by być otwartym w kontaktach z klientem i budować zaufanie, przedstawiać możliwości, ale również ryzyko. Obowiązkiem sprzedaży jest angażowanie innych działów SSAB, np. działu rozwoju, we współpracę i dialog z klientem. Kilka razy odwiedziliśmy Kempf z naszymi specjalistami z Knowledge Service Center. Dostępność dla klienta to kluczowy czynnik,” kontynuuje Christoph Bednarz.

Obejrzyj film wyprodukowany wspólnie z Kempf:
https://www.youtube.com/watch?v=zNlo9M8tFho 


HARDOX® IN MY BODY
Hardox® In My Body ma ponad 30 partnerów w Niemczech. Obecnie w ponad 60 krajach mamy więcej niż 400 partnerów. Logo Hardox® In My Body na produkcie potwierdza, że został on wykonany z trudnościeralnej blachy Hardox, a nie jej gorszej imitacji. Oznacza to, że czerpaki, kontenery, betoniarki, narzędzia rozbiórkowe i inne produkty są najwyższej klasy i zapewniają niezrównaną odporność na ścieranie oraz udarność, oszczędzając Twój czas i pieniądze. Zatem, gdy widzisz logo Hardox® In My Body, możesz być pewien, że otrzymujesz wysokiej jakości produkt od certyfikowanego partnera programu.