180
Aktualności Seminarium Techniczne SSAB we Wrocławiu
31 października, 2017 08:35 CET

Seminarium Techniczne SSAB we Wrocławiu

25 października br. we Wrocławiu odbyło się kolejne seminarium techniczne organizowane przez firmę SSAB Poland. Celem szkolenia było przedstawienie praktycznych aspektów zastosowania stali wysokowytrzymałych (AHSS) oraz trudnościeralnych.

Była to szósta edycja seminarium SSAB łączącego wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem.

O odporności na ścieranie odpowiadał Ivan Mika, Technical Development Manager z SSAB. Przykłady ciekawych zleceń obróbki stali, z jakimi spotyka się SSAB Shape na całym świecie zaprezentował Michał Ciszewski, Design Specialist SSAB. Kolejni prelegenci skupili się na konkretnych rodzajach stali. Marcin Dworecki, Technical Development Manager z SSAB Europe opowiadał o zaletach stali SSAB Laser. Z kolei Michał Tatarowicz, Wear Service Manager SSAB, zaprezentował możliwości zwiększenia wydajności i redukcji kosztów produkcji dzięki wykorzystaniu trudnościeralnych blach Hardox. Ostatnia prezentacja, której autorem był Arto Lipponen, Technical Development Manager SSAB, poświęcona była ogólnemu przedstawieniu nowości i kierunków rozwoju w zakresie stali specjalnych SSAB.

Dodatkową atrakcją seminarium był wykład inspiracyjny. O sztuce wygrywania mówił Sebastian Kotów reprezentujący Institute of Behavioral Design. W ciekawy i dowcipny sposób zachęcał do stawiania sobie ambitnych celów, a następnie odwagi i samodyscypliny w ich realizacji.

seminarium techniczne

W tegorocznej edycji seminarium udział wzięli projektanci, inżynierowie konstruktorzy i przedstawiciele producentów reprezentujących różne branże przemysłu. Dla SSAB, szkolenia stanowią ważną część wsparcia technicznego, jakie firma oferuje obecnym i przyszłym klientom. Zainteresowanie, jakim cieszą się takie spotkania, potwierdza, że jest to przydatna forma informowania o możliwościach, jakie stwarza stosowanie stali SSAB. Konkretne przykłady produktów i usług prefabrykacji to z kolei inspiracja do rozwoju własnych rozwiązań w oparciu o nowe, lepsze projekty bazujące na produktach stalowych SSAB. Każde spotkanie to także nowa wiedza dla SSAB – czego oczekuje rynek, jakie problemy i wyzwania towarzyszą codziennej pracy projektantów i konstruktorów.