180
Aktualności 23 października br. architekt Henning Stummel będzie gościem Dni Młodego Architekta w Polsce
21 września, 2017 13:07 CET

23 października br. architekt Henning Stummel będzie gościem Dni Młodego Architekta w Polsce

Henning Stummel, wielokrotnie nagradzany niemiecki architekt, twórca słynnego i uznanego projektu „Tin House"- domu w Londynie, 23 października odwiedzi Polskę. Będzie gościem kolejnych warsztatów miesięcznika Builder w ramach trwającego konkursu Builder for the Young Architects.

portret Henning Stummel

Już 23 października, w Warszawie, odbędzie się kolejny Dzień Młodego Architekta, stanowiący część konkursu Builder for the Young Architects, partnerami którego są m.in. firmy SSAB i Ruukki. To właśnie SSAB zaprosiło do udziału w spotkaniu architekta Henninga Stummela, autora znakomitego i zdobywającego wiele ważnych nagród domu „Tin House” w Londynie. Fasada i dach tego nietypowego obiektu wykonane zostały z powlekanej organicznie stali GreenCoat PLX Pro BT, której powłoka bazuje na szwedzkim oleju rzepakowym zamiast tradycyjnych składników ropopochodnych. Oznacza to, że produkt jest wyjątkowo ekologiczny i przyczynia się do rozwoju zrównoważonego budownictwa. GreenCoat PLX Pro BT jest też dobrze znany wśród firm blacharskich ze wzglę­du na łatwość ręcznego formowania oraz dużą trwałość koloru, a także wysoką odporność na korozję, promieniowanie UV i zaryso­wania.

Oprócz wykładu Henninga Stummela, uczestnicy Dnia Młodego Architekta będą mogli także skorzystać w warsztatów BIM i posłuchać pozostałych inspirujących prezentacji doświadczonych architektów i praktyków budownictwa.

Dzień Młodego Architekta organizowany jest 23 października w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie w godzinach 9.00 – 17.00.

Dowiedz się więcej o wydarzeniu

Dowiedz się więcej o wykładzie

Informacje o konkursie

Informacje o projekcie Tin House