180
Aktualności Stale Laser Plus - idealny materiał do cięcia laserowego
5 stycznia, 2017 12:33 CET

Stale Laser Plus - idealny materiał do cięcia laserowego

Cięcie laserowe od wielu lat jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii cięcia termicznego. Coraz więcej firm, zamawiając gotowe komponenty, wymaga jakości cięcia, jaką gwarantuje cięcie laserem.

Technologia ta charakteryzuje się bardzo niską ilością wprowadzonej energii, dużą szybkością cięcia i pozwala na cięcie blach nawet powyżej 30 mm. Jednak nawet najlepszej jakości laser wymaga stali o możliwie najlepszych własnościach w celu wykorzystania pełnego potencjału urządzenia. 

Koncern hutniczy SSAB wyszedł naprzeciw wymaganiom rynku i po wieloletnich testach z klientami oraz centrami serwisowymi wypuścił na rynek stale z rodziny SSAB Laser Plus. Stale SSAB Laser Plus charakteryzują się znakomitą jakością powierzchni, cienką warstwą zgorzeliny oraz zawężonym składem chemicznym. Jako jedyne stale w tej klasie wytrzymałości na świecie mają gwarantowaną płaskość po cięciu laserem do 3 mm/m, nawet dla blachy o grubości 30 mm. Dodatkowo w pewnym zakresie stale SSAB Laser Plus mają gwarantowaną udarność w – 60 °C i promień gięcia 0 x grubość. 

Szybciej i taniej

Stale SSAB Laser Plus gwarantują oszczędność energii, czasu cięcia i lepsze wykorzystanie arkusza. Stale te można ciąć nawet 30% szybciej niż odpowiadające im gatunki zgodne z normą europejską. Przekłada się to na znaczne oszczędności w kosztach produkcji. Możliwość cięcia bez potrzeby wykonania ramki pomiędzy detalami pozwala na dużo lepsze wykorzystanie arkusza oraz ograniczenie ilości złomu. Cięcie detali z krawędzią wspólną ogranicza również ilość wprowadzonego ciepła i skraca proces cięcia. Po ustawieniu odpowiednich parametrów cięcia nie ma potrzeby prostowania detali z uwagi na gwarantowaną płaskość po cięciu do 3 mm/m. Dodatkowo, cięte krawędzie nie muszą być obrabiane, co w przypadku skomplikowanych detali ma ogromny wpływ na jakość i cenę finalnego produktu.

Łatwość formowania

Stale SSAB Laser Plus to nie tylko gwarancja najlepszej jakości cięcia. Z uwagi na bardzo zawężony skład chemiczny i czystość, stale SSAB Laser Plus można formować niezależnie od kierunku walcowania promieniem pozwalającym na złożenie stali jak kartki papieru. Możliwość tak łatwego formowania stali SSAB Laser Plus pozwala na zastąpienie kosztownego i czasochłonnego spawania szybkim i tanim gięciem. Ponadto zawężone tolerancje grubości zapewniają powtarzalne gięcie i ograniczenie wadliwych detali po formowaniu na zimno. 

Wszystko, co najlepsze

Stale z rodziny SSAB Laser Plus to nie tylko produkty przewidziane do cięcia laserem. Koncern SSAB zapewnia swoim klientom pełen pakiet własności umożliwiających bezproblemowe, szybkie i tanie cięcie stali laserem. Stale SSAB Laser Plus to również gwarancja płaskości, możliwość cynkowania, udarności w niskich temperaturach i podatności na formowanie. Kupując SSAB Laser Plus, dostają Państwo wszystko to, co może być najlepsze w stali.