180
Zrównoważony rozwój

 

 

 

 

    SUSTAINABILITY EXPEDITION

          Dołącz do nas na drodze do bardziej zrównoważonej przyszłości

    Więcej

 

Firma SSAB jest na drodze do prawdziwego przełomu, który zrewolucjonizuje stal w jej całym cyklu życia – od etapu produkcji stali, przez jej użytkowanie, aż po 100% recykling. Obecnie piece hutnicze SSAB emitują o 7% mniej CO2 niż wynosi średnia UE, ale mierzymy o wiele dalej. Innowacyjny projekt HYBRIT ma na celu produkcję stali niezawierającej paliw kopalnych do 2045 roku.  

Już do roku 2025, nasze ciągłe doskonalenie i rozwój technologii produkcyjnych zredukuje obecne emisje CO
2 o 25%. Częścią zrównoważonego rozwoju są nie tylko nasze procesy produkcji, ale same produkty i rozwiązania. Klienci już dzisiaj znacznie zmniejszają emisje CO2 dzięki stosowaniu wysokowytrzymałych stali SSAB w ich produktach końcowych.

Działania

Oferta

Zrównoważona firma

Zrównoważony rozwój znajduje się w centrum naszej wizji i strategii. Wiemy, że zrównoważona firma przyczynia się do dobrych wyników finansowych i operacyjnych. 
10 gru
SSAB jako pierwsza firma na rynku ze stalą wyprodukowaną bez użycia paliw kopalnych
Spółka stalowa SSAB prezentuje swój plan zostania pierwszą na świecie firmą oferującą stal pozbawioną paliw kopalnych w procesie produkcyjnym. Plan przejścia do produkcji stali w oparciu o rudę żelaza, ale bez paliw kopalnych przedstawiony został ponad 400 klientom i partnerom podczas seminariów w Sztokholmie związanych z nagrodą SSAB Swedish Steel Prize.
11 lut
Nowy GreenCoat Crown BT o ekologicznym charakterze i dużej trwałości koloru
Mając na uwadze globalne zapotrzebowanie na materiały budowlane zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie zapewniające większą wydajność, SSAB wprowadza GreenCoat Crown BT oferujący długi okres użytkowania i dużą trwałość koloru dla dachów i blach dachówkowych. Zawierający powłokę wykonaną z ekologicznego szwedzkiego oleju rzepakowego, ten nowy produkt stanowi część gamy wysokojakościowych produktów stalowych GreenCoat®, która jest obecnie najbardziej przyjaznym dla środowiska wyborem powlekanych organicznie stali dla branży budowlanej.
20 wrz
Ekologiczny dom Longhouse ze stali GreenCoat® w holenderskiej telewizji
Dom Longhouse z dachem wykonanym z powlekanej organicznie stali GreenCoat® z SSAB został pokazany w holenderskim programie telewizyjnym BinnensteBuiten, zwiększając w ten sposób zainteresowanie zrównoważonym budownictwem.